Home SHQIPERI Meta: Mbështesim ndërhyrjen ushtarake në Siri 14/04/2018 10:17

Meta: Mbështesim ndërhyrjen ushtarake në Siri 14/04/2018 10:17

1 min read
0
0
206
Spread the love

Kreu i shtetit Ilir Meta është i pari zyrtar i Shqipërisë që reagon për sulmet amerikane në Siri, duke renditur vendin përkrah aleatëve perëndimorë.

“Mbështesim ndërhyrjen ushtarake të SHBA, Francës e Britanisë ndaj arsenalit kimik të regjimit kriminal të Asadit. Jemi në krah të aleatëve tanë dhe mbështesim vendosmërinë e Presidentit Trump në mbrojtje të jetëve të njerëzve, të të drejtave të njeriut dhe të çdo veprimi i cili jo vetëm ndëshkon akte barbare por krijon më shume siguri dhe stabilitet në mbarë botën”

Load More Related Articles
Load More By Fx Media
Load More In SHQIPERI

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Check Also

Turbullohet uji në Bovillë, kufizohet furnizimi për banorët e Tiranës

Spread the love Banorët e Tiranës do të përballen sot me kufizime të pjesshme të furnizimi…