Home BOTA Harrison Ford i jep jehonë njeriut të parë që eci në hënë në një dokumentar të ri që vjen vetëm për 50 vjetorin e misionit Apollo 11.

Harrison Ford i jep jehonë njeriut të parë që eci në hënë në një dokumentar të ri që vjen vetëm për 50 vjetorin e misionit Apollo 11.

1 min read
0
0
313
Spread the love

“Armstrong”, i drejtuar nga David Fairhead , përmban filma shtëpiak që nuk janë lëshuar, të cilat së bashku me fotografitë dhe pamjet e fotografive të NASA-s, kronikojnë jetën e astronautit të vdekur Neil Armstrong . Gravitas Ventures, një kompani e Red Arrow Studios, do të lëshojë 100 minuta “Armstrong” në teatro dhe përmes shërbimeve të video-kërkuara më 12 korrik.

“Tregimi i kësaj historie është një ëndërr e filmit dokumentar”, tha Fairhead në një deklaratë. “Kur Neili bëri hapin e tij të vogël në sipërfaqen e hënës, ai shënoi transformimin e tij nga njeriu në njeriun e famshëm global – diçka që ai e kaloi pjesën tjetër të jetës duke u përpjekur për të shmangur. Nëpërmjet dëshmisë së kolegëve, miqve dhe familjes ne përshkruajmë arritjet e tij dhe themi tregimi i njohur, por edhe pak i njohur i njeriut të parë në hënë

Load More Related Articles
Load More By FX_MEDIA
Load More In BOTA

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Check Also

Vrasja e 28-vjeçarit në Astir, vetëdorëzohet në polici autori me tre emra

Spread the loveDorëzohet në polici autori i vrasjes së Vilson Tafçiut, të ndodhur mbrëmjen…