Home EUROPA Ferrari 812 Superfast sapo u bë edhe më i shpejtë

Ferrari 812 Superfast sapo u bë edhe më i shpejtë

3 min read
0
0
214
Spread the love

Ka shumë pak ankesa që mund të vendosen në 812 Superfast të Ferrarit. Përjashtimi i një çmimi të lartë, është shumë e përsosur. E drejta në fund të listës së gjërave që duhej të adresohej ishte mungesa e fuqisë dhe agresionit pamor. Megjithatë, kjo nuk e ka ndalur sintetizuesin Novitec që të ketë një lëvizje

Njihuni me Novitec N-Largo. Ka më shumë parafjalësh dhe parakalues ​​të skalitur, me një total prej 14 centimetra të shtuara në gjerësinë e super-veturë tashmë të gjerë. Hapsirat më të mëdha janë të dukshme kur shikoni në pjesën e prapme të makinës, duke përfshirë shfryresit e medhenj  ajrore të  shtuar.

Rrotat e aliazhit   të mëdha gjithashtu rrijnë brenda harqeve më të gjera, 21 inç në pjesën e përparme dhe 22 në pjesën e prapme.

N-Largo gjithashtu ka një spoiler të veçantë të pasme dhe trim shtesë të karbonit. Modifikimet janë testuar në mënyrë aerodinamike dhe me sa duket prodhojnë downforce reale. E gjithë kjo punon së bashku në prodhimin e disa dizajneve serioze të performancës.

Tashmë 812,   V12 i  është vendosur thithje  të mëdhe ajri , me shtimin e një shkarkimi të lartë të performancës dhe hartimin e modeleve të motorit. Shkarkimi është i disponueshëm në çelik inox ose unconel, ky i fundit është një material ekzotik i përdorur në Formula 1 . E gjitha kjo, është  me një fuqi 840hp  në 8,750rpm.

Super GT. N-Largo gjithashtu do të thyejë nga 0 në 62mph në 2.8 sekonda, në rrugën drejt një shpejtësi maksimale prej 214mph. Këto shifra janë 0.1 sekonda dhe 3mph me një makinë  e pa modifikuar.

Load More Related Articles
Load More By FX_MEDIA
Load More In EUROPA

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Check Also

Detaje nga aksidenti të rëndë në autostradën Tiranë-Elbasan

Spread the love Një person ka humbur jetën si pasojë e një aksidenti të rëndë. Ngjarja ka …