Home BOTA Goli i Messit ndaj Liverpoolit më i miri i sezonit

Goli i Messit ndaj Liverpoolit më i miri i sezonit

1 min read
0
0
86
Spread the love
Goli i Messit ndaj Liverpoolit më i miri i sezonit

Goli i yllit të Barcelonës, Lionel Messi, ndaj Liverpoolit për sezonin 2018-2019 u zgjodh goli më i mirë i sezonit,.

Goli është përcaktuar sipas vlerësimeve të bëra nga vëzhgues teknikë të përbërë nga ish-trajnerë dhe futbollistë, prej në mesin e 10 golave. Goli i shënuar nga Messi në ndeshjen e parë të gjysmëfinales së Ligës së Kampionëve është zgjedhur i pari me më së shumti vota.

Kandidatët tjerë kanë qenë Cristiano Ronaldo, Danilo, David Faupala, Enzo Millot, Nani, Pedro Rodriguez, Ivan Rakitic, Ismaila Sarr dhe Katerina Svitkova.

(AA)

Load More Related Articles
Load More By FX_MEDIA
Load More In BOTA

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Check Also

Vrasja e 28-vjeçarit në Astir, vetëdorëzohet në polici autori me tre emra

Spread the loveDorëzohet në polici autori i vrasjes së Vilson Tafçiut, të ndodhur mbrëmjen…