Home BOTA Një tjetër klub italian futet në garë për Icardin, ofron 40 milion euro plus një lojtar

Një tjetër klub italian futet në garë për Icardin, ofron 40 milion euro plus një lojtar

2 min read
0
0
91
Spread the love

Drejtuesit e skuadrës së Interit po kërkojnë me ngulm largimin Icardit. Juventusi ka shprehur dëshirën për transferimin e tij.

Sipas medieve italiane, juventinët e kanë gjetur gjuhën e përbashkët me drejtuesit e skuadrës “zikaltër” për çmimin që duhet të paguajnë, mirëpo i ka mbetur pa zgjidhur një çështje me lojtarin.

Drejtuesit e skuadrës së “Zonjës së Vjetër” i kanë komunikuar Icardit se nëse dëshiron të vish në Torino, duhet që të largosh si agjente Wanda Narën. I ndodhur përballë këtij fakti sulmuesi argjentinas nuk ka vendosur akoma që t’iu bashkohet torinezëve.

Së fundmi në garë për shërbimet e 26 vjeçarit është futur dhe Roma, e cila e ka marrë shumë seriozisht këtë çështje. Drejtuesit e skuadrës “verdhekuqe” i kanë ofruar interit 40 milion euro plus shërbimet e Edin Dzekos, për të cilin Conte ka shprehur admirimin e tij.

Tani i mbetet lojtarit të vendos se cilën do të zgjedh, por dëshirën Mauro e ka shprehur me kohë, dhe klubi që atij i pëlqen është ai “bardhezi”.

Load More Related Articles
Load More By FX_MEDIA
Load More In BOTA

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Check Also

Gjata: Kërcënimi nuk është argument Z. Veliaj!

Spread the loveSekretari për çështjet ligjore në PD, Çlirim Gjata, i është drejtuar me një…