Spread the love
Copy and paste this code on your site

Një zjarr i madh ka përfshirë kodrat e ishullit turistik Gran Canaria në Spanjë.

Për shkak të erës së fortë dhe motit të nxehtë flakët janë përhapur me shpejtësi, ndërsa rrezikohet edhe qyteti Tamadaba i shpallur park kombëtar.

Sipas mediave vendase, për shuarjen e flakëve janë angazhuar  mbi 200 zjarrfikës ndërsa autoritetet kanë urdhëruar evakuuimin e mbi 1 mijë banorëve.

Gjithashtu mësohet se një 55-vjeçar është arrestuar në lidhje me zjarrin që dyshohet ta ketë shkaktuar teksa po saldonte hekura.

Copy and paste this code on your site
Ngarko më shumë artikuj të ngjashëm
Ngarko më shumë në AKTUALITET

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

gjithashtu

Gjuetari më vdekjeprurës i njerëzve në planet

Spread the love Copy and paste this code on your site Gjuetari më vdekjeprurës i njerëzve …