Home BOTA Pensilvani/Pesë fëmijë vdiqën nga zjarri në një shtëpi 

Pensilvani/Pesë fëmijë vdiqën nga zjarri në një shtëpi 

2 min read
0
0
78
Spread the love

Pesë fëmijë vdiqën nga zjarri që shpërtheu nga çdo dritare e katit të parë herët të dielën në mëngjes në një shtëpi  në Pensilvani, thanë autoritetet.

Zjarri,u raportua  rreth orës 1:15 e mëngjesit, gjithashtu një grua u shtrua në spital ,  tha Kryeinspektori i zjarrfikësve John Widomski për Erie Times-News.

Një 12-vjeçar dhe një 17-vjeçar raportohet se shpëtuan duke u hedhur nga  çatia.

Shefi Guy Santone i Departamentit të Zjarrfikësve të Erie-s  tha se viktimat ishin në moshat nga 8 muaj deri në 7 vjet.

Detektivët po punojnë për të përcaktuar nëse ndonjë nga viktimat po qëndronte në kopësht , i tha shefi i policisë Erie Dan Spizarny për Erie Times-News.

“Ne ofrojmë ngushëllimet tona më të thella për të gjithë tëprekurit nga kjo tragjedi e tmerrshme dhe i mbajmë të mbijetuarit në meditime dhe lutje”, tha Departamenti i Zjarrfikësve Erie në një postim në Facebook.

Fqinji Danika Scott i tha gazetës zjarri u përhap shpejt, duke përmendur se ajo dëgjoi ulëritjen e 17-vjeçares ndërsa po hidhte nga çatia.

 

Load More Related Articles
Load More By FX_MEDIA
Load More In BOTA

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Check Also

Vrasja e 28-vjeçarit në Astir, vetëdorëzohet në polici autori me tre emra

Spread the loveDorëzohet në polici autori i vrasjes së Vilson Tafçiut, të ndodhur mbrëmjen…