Home KRONIKA Grabitet me dhunë biznesmeni në Pogradec, i merren miliona

Grabitet me dhunë biznesmeni në Pogradec, i merren miliona

1 min read
0
0
216
Spread the love

Një grabitje me dhunë ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm në Pogradec.

Burime nga policia thanë se ngjarja ka ndodhur në fshatin Buçimas, në shtëpinë e biznesmenit Valter Gora, i cili ka ne pronesi nje karburant.

Përveç parave, grabitësit kanë marrë edhe bizhuteri dhe një armë që biznesmeni e kishte me leje.

Policia Pogradec/ Informacion paraprak

Më datë 13.08.2019, në orët e para të mëngjesit, në fshatin Buçimas, persona të paidentifikuar kanë hyrë në banesën e shtetasit V.G (pranë së cilës ndodhet edhe një karburant në pronësi të tij) dhe kanë marrë një kasafortë me një sasi lekësh, bizhuteri dhe një armë gjahu të poseduar me leje nga ky shtetas.

Grupi hetimor në vendngjarje po punon për identifikimin/kapjen e autorëve, si edhe zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

Load More Related Articles
Load More By FX_MEDIA
Load More In KRONIKA

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Check Also

Vrasja e 28-vjeçarit në Astir, vetëdorëzohet në polici autori me tre emra

Spread the loveDorëzohet në polici autori i vrasjes së Vilson Tafçiut, të ndodhur mbrëmjen…