Home PARASHIKIMI I MOTIT Moti 14 – 15 Gusht 2019

Moti 14 – 15 Gusht 2019

2 min read
0
0
77
Spread the love

Shqipëria
Moti – E mërkurë, 14 Gusht 2019
—————————————————————-
Sipas MeteoAlb: Deri në mesditë moti PARAQITET në ndikimin e kthjellimeve
në të gjithë vendin, përjashtuar zonat malore KU do të ketë kalime vranësirash.
POR gjate pasdites pritet zhvillim i vranësirave duke sjellë rrebeshe shiu ne
pjesen me te madhe te territorit. Edhe nata MBETET në të njëjtat kushte te
paqendrueshme atmosferike.
Temperaturat e ajrit do të ulen 2 gradë në mëngje dhe mesditë duke luhatur
vlerat ditore nga 13°C deri në 36 °C.
Era do fryjë mesatre në tokë por e fort në det me shpejtesi 55 km/h nga drejtimi
Veriperëndimor duke krijuar ne brigjet detare dallgëzim mbi 4 ballë.
Shqipëria
Moti – E enjte, 15 Gusht 2019
—————————————————————-
Sipas MeteoAlb: Kthjellime dhe vranësira do të karakterizojnë kushtet e motit
ne shqipëri, më të dukshme vranësirat paraqiten në zonat veri-verilindore duke
sjelle shira të përkohëshëm. Pritet që orët e pasdites të sjellin përmirësim
gradual të kushteve atmtosferike duke bërë që gjithë vendi të jetë i kthjellët.
Temperaturat e ajrit DO TE ULEN ndjeshem në të dy vlerat ekstremale ditore
duke u luhatur nga 9°C deri në 34°C.
Era do fryjë mesatare ne toke dhe deri e forte ne det me shpejtesi 45 km/h nga
drejtimi Verior – Veriperëndimor duke krijuar ne brigjet detare dallgëzim mbi 3
ballë.

Load More Related Articles
Load More By FX_MEDIA
Load More In PARASHIKIMI I MOTIT

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Check Also

Vrasja e 28-vjeçarit në Astir, vetëdorëzohet në polici autori me tre emra

Spread the loveDorëzohet në polici autori i vrasjes së Vilson Tafçiut, të ndodhur mbrëmjen…