Home BOTA Britania e Madhe, stacion i radhës në MotoGP

Britania e Madhe, stacion i radhës në MotoGP

1 min read
0
0
70
Spread the love
Britania e Madhe, stacion i radhës në MotoGP

Gara e 12-të e Kampionatit Botëror të MotoGP do të zhvillohet më 25 gusht, ditë e diel, në Britaninë e Madhe.

Xhirot e renditjes për garën e 12-të të sezonit të MotoGP, që është organizimi më i rëndësishëm i garave me motorë, do të zhvillohen nesër në orën 15:10 në pistën Silverstone në Northamptonshire të Anglisë, e gjatë 5,9 kilometra, ndërsa gara do të fillojë të dielën në ora 14:00.

Renditja dhe pikët e klasifikimit të pilotëve pas 11 garave të zhvilluara është si më poshtë:

1- Marc Marquez (Spanjë): 230 pikë

2- Andrea Dovizioso (Itali): 172

3- Danilo Petrucci (Itali): 136

4- Alex Rins (Spanjë): 124

5- Valentino Rossi (Itali): 103

Load More Related Articles
Load More By FX_MEDIA
Load More In BOTA

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Check Also

Kombet e Bashkuara japin alarmin: Përgatituni për “tsunamin e refugjatëve” nga klima

Spread the loveBota duhet të përgatitet për një rritje të mprehtë të numrit të refugjatëve…