Home AKTUALITET Devolli përfshihet nga zjarret, digjet një sipërfaqe me pemë dhe bimësi

Devolli përfshihet nga zjarret, digjet një sipërfaqe me pemë dhe bimësi

1 min read
0
0
52
Spread the love

 

Një zjarr i madh ka rënë në një sipërfaqe të pyllëzuar në fshatin Ziçisht. Vatra e zjarrit është shfaqur në vendin e quajtur “Gështenjat”.

Mësohet se flakët kanë djegur disa pemë, por edhe një sipërfaqe të konsiderueshëm, e cila ishte e mbushur me bimësi të ulët.

Ndërhyrja e shpejtë e zjarrfikëseve ka bërë që flakët të vihen në kontroll dhe falë koordinimit me banorët e zonës, ata arritën të pengonin përhapjen e mëtejshme të flakëve.

Load More Related Articles
Load More By FX_MEDIA
Load More In AKTUALITET

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Check Also

Gjirokastër, pronari i zyrave të OSHEE-së emërohet drejtor, bëri burg për dhunë dhe u shkarkua nga Rama për tendera informalë

Spread the loveGJIROKASTËR– Ditën e sotme është emëruar drejtori i OSHEE-së në Gjirokastër…