Spread the love

 

Në disa media njëkohësisht është botuar dje një investigim lidhur me paratë që i kushton taksapaguesve dëshira e papërmbajtur për luks e ministres së drejtësisë Etilda Gjonaj.

Faktoje.al ka arritur të sigurojë faturat e netëve në hotele me pesë yje të ministres së Ramës dhe çmimin e shtratit të zonjës Gjonaj. Aty shihen shifra marramendëse nga 700 euro nata.

Por nuk mjafton vetëm kaq. Kostot e biletave me të cilat fluturon ministrja e Drejtësisë rezultojnë më të shtrenjta sesa biletat që një individ i thjeshtë mund t’i rezervojë online.

Publikimi i investigimit ka sjellë një sërë memesh dhe fotosh në rrjetet sociale, të cilat përveçse ironizojnë ministren e Ramës, shprehin edhe revoltën e tyre.

 

“Ja një dhomë hoteli me çmimin 700 eruro… Pak më vonë do tju njoh me foton duke fjetur…”, shkruan gazetari Ylli Dylgjeri.

Por, çuditërisht, ky skandal që do të kishte rrëzuar çdo ministër të një vendi të Bashkimit Europain,  nuk ka patur vëmendjen e asnjërës prej partive opozitare, të cilat denoncojnë me forcë abuzimet e qeverisë, nga paracaktimi i tenderave, deri tek mungesa e pusetave . Deri në këto momente nuk ka asnjë prononcim të Partisë Demokratike, Lëvizjes Socialiste për Integrim, Qytetarit Dixhital të Sali Berishës, apo çfarëdo eksponenti të këtyre partive, për të kërkuar minimalisht hetimin e këtyre faturave, nga organet e drejtësisë.

Edhe vetë ministrja Gjonaj, nuk ka reaguar pas publikimit të faturave të hotelit, por ka preferuar të ndajë me qytetarët një status për burgjet shqiptare dhe Nelson Mandelën.

/TPZ.al/

Ngarko më shumë artikuj të ngjashëm
Ngarko më shumë në AKTUALITET

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

gjithashtu

Zyra e Johnsonit: Bisedimet me BE-në për Brexit-in do të intensifikohen

Spread the love Bisedimet midis Britanisë dhe Bashkimit Evropian për marrëveshjen e Brexit…