Spread the love
Poloni, disa të vdekur nga goditja e rrufesë

Disa persona e kanë humbur jetën nga goditja e rrufesë në Poloni, si dhe disa të tjerë janë lënduar.

Shërbimi pyjor i shpëtimit njoftoi se disa persona e kanë humbur jetën nga goditjet e rrufesë në vargmalet Tatra në jug të Polonisë.

Ekipet e shpëtimit janë nisur në majën e malit Giewont, ku grupi i turistëve, në mesin e të cilëve kishte edhe fëmijë, u përfshi nga moti i keq i ndjekur me vetëtima.

Televizioni TVN24 publikoi pamjet ku shihen shpëtimatarët të cilët përpiqen me helikopter të mbërrijnë deri në majën e malit.

Ngarko më shumë artikuj të ngjashëm
Ngarko më shumë në AKTUALITET

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

gjithashtu

Zyra e Johnsonit: Bisedimet me BE-në për Brexit-in do të intensifikohen

Spread the love Bisedimet midis Britanisë dhe Bashkimit Evropian për marrëveshjen e Brexit…