Home AKTUALITET Poloni, disa të vdekur nga goditja e rrufesë

Poloni, disa të vdekur nga goditja e rrufesë

1 min read
0
0
62
Spread the love
Poloni, disa të vdekur nga goditja e rrufesë

Disa persona e kanë humbur jetën nga goditja e rrufesë në Poloni, si dhe disa të tjerë janë lënduar.

Shërbimi pyjor i shpëtimit njoftoi se disa persona e kanë humbur jetën nga goditjet e rrufesë në vargmalet Tatra në jug të Polonisë.

Ekipet e shpëtimit janë nisur në majën e malit Giewont, ku grupi i turistëve, në mesin e të cilëve kishte edhe fëmijë, u përfshi nga moti i keq i ndjekur me vetëtima.

Televizioni TVN24 publikoi pamjet ku shihen shpëtimatarët të cilët përpiqen me helikopter të mbërrijnë deri në majën e malit.

Load More Related Articles
Load More By FX_MEDIA
Load More In AKTUALITET

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Check Also

Tërmeti i fuqishëm 7.4 ballë godet Indonezinë, autoritetet alarm edhe për cunam

Spread the loveNjë tërmet i fuqishëm, me forcë 7.4 ballë, ka goditur 83 milje në veri perë…