Home AKTUALITET Pranga katër shqiptarëve në Greqi, rrëmbyen bashkombasin e tyre për 10 mijë euro

Pranga katër shqiptarëve në Greqi, rrëmbyen bashkombasin e tyre për 10 mijë euro

2 min read
0
0
119
Spread the love

 

Katër shqiptarë të moshës  19, 35, 41 dhe 49 vjeç kanë rënë në prangat e policisë greke për rrëmbimin e një bashkombasi të tyre 31 vjeç. Arrestimi i tyre është bërë mbrëmjen e djeshme, 23 gusht 2019, në Nemea, Corinth.

31-vjeçari i rrëmbyer ishte zhdukur prej 20 ditësh dhe të afërmit e tij që jetonin në Shqipëri të alarmuar rreth fatit të tij kishin bërë denoncim në polici.

Megjithatë do të ishte një telefonatë e pengmarrësve drejt familjes, që do ti vinte ata në dijeni se çfarë po ndodh me djalin e tyre.

4 personat që rrëmbyen 31-vjeçarin kërkuan nga familja shumën prej 10,000 eurosh për ta liruar.

I riu u mor nga 49 vjeçari

49 vjeçari mendohet të ketë rol kryesor në rrëmbimin e të riut pasi ishte ai që e mori nga një stacion autobusi për ta dërguar më pas në shtëpinë në Nemea ku e mbajti në bashkëpunim dhe me tre shqiptarët e tjerë.

Celulari i futi në kurth

Pas denoncimit në polici, autoritetet shqiptarë vunë në dijeni menjëherë INTERPOL. Vendodhja e grabitësve u zbulua nga celulari i tyre.

INTERPOL njoftoi menjëherë departamentin e policisë në Corinthian, të cilët kryen bastisjen e banesës në Nemea.

Atje, ata gjetën 31-vjeçarin e lidhur dhe katër bashkatdhetarët e tij që e kishin marrë peng.

Load More Related Articles
Load More By FX_MEDIA
Load More In AKTUALITET

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Check Also

Reagimi i parë nga PS për videon e Lefter Allës, Ulsi Manja: SPAK të zbardhë një orë e më parë ngjarjen!

Spread the loveDeputeti socialist, njëherësh kryetar i Komisionit të Ligjeve, Ulsi Manja, …