Home PARASHIKIMI I MOTIT Moti – 25 – 26 Gusht 2019

Moti – 25 – 26 Gusht 2019

2 min read
0
0
88
Spread the love

Shqipëria
Moti – E diel, 25 Gusht 2019
—————————————————————-
Sipas MeteoAlb: Vendi yne gjate paradites do te jete ne ndikimin e
kthjellimeve dhe vranesirave kalimtra. Duke filluar qe nga mesdita pritet shtim i
vranesirave ku me te dendura do te jene ne zonat malore Veriore duke sjell
rrebeshe shiu, ne oret vijues rrebeshet e shiut do te zhvendosen pergjate kufirit
Lindor.
Temperaturat e ajrit do te rriten vetem ne mesdite duke luhatur vlerat ditore
nga 15°C deri në 37°C.
Era do fryjë mesatare ne toke dhe deri e forte ne det me shpejtesi 45 km/h nga
drejtimi Veriperëndimor duke krijuar ne brigjet detare dallgëzim 4 ballë.

Shqipëria
Moti – E hene, 26 Gusht 2019
—————————————————————-
Sipas MeteoAlb: Territori Shqiptar do te jete ne ndikimin e kthjellimeve dhe
vranesirave gjate paradites. POR mesdita zhvillone vranesirat duke sjell shira
ne vendin tone, me te dukshme ne zonat malore Veriore dhe Lindore. Mbremja
sjell permiresim te kushteve atmosferike ne te gjithe vendin.
Temperaturat e ajrit do te ulen vetem ne mengjes duke luhatur vlerat ditore
nga 14°C deri në 37°C.
Era do te fryjë mesatarishte me shpejtesi 38 km/h nga drejtimi Veriperëndimor
duke krijuar ne det dallgëzim 3 ballë.

Load More Related Articles
Load More By FX_MEDIA
Load More In PARASHIKIMI I MOTIT

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Check Also

Basha: Mbështes punonjësit e Poçemit dhe naftëtarët

Spread the love  Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka mbështetur grevën q…