Home AKTUALITET Meksikë/ Sulmi i tmerrshëm në një kafene , 23 vdekur

Meksikë/ Sulmi i tmerrshëm në një kafene , 23 vdekur

1 min read
0
0
85
Spread the love

Mediet e huaja kanë publikuar pamjet e sulmit të tmerrshëm të shënuar mbrëmjen e kaluar në një kafene të Meksikës, që la të vdekur 23 persona

Sulmuesit dogjën ambientet, duke vrarë tetë gra dhe 15 burra. Zyra e prokurorit të shtetit meksikan Verakrus tha se zjarri mund të jetë shkaktuar nga bombat ndezëse.

Sulmi ndodhi pothuajse saktësisht tetë vjet pasi 52 njerëz u vranë në një zjarr të shkaktuar në një kazino në Monterey.

Zjarri ishte shkaktuar nga anëtarët e kartelit të drogës Zetas për të detyruar pronarët e kazinosë që t’u paguanin atyre reket.

Load More Related Articles
Load More By FX_MEDIA
Load More In AKTUALITET

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Check Also

Kombinat, familja fle në makinë që prej tërmetit të 26 nëntorit, dy fëmijët e mitur rrezikojnë shëndetin, babai merr kredi por…

Spread the loveKanë afër 2 muaj që flenë në një makinë të vogël, pasi pallati ku jetojnë k…