Home BOTA Formula 2/ Tjetër aksident i rrezikshëm, makina fluturon në ajër (VIDEO)

Formula 2/ Tjetër aksident i rrezikshëm, makina fluturon në ajër (VIDEO)

1 min read
0
0
85
Spread the love

Një aksident që edhe në filma vështirë do realizohej. Pas aksidentit të pilotit francez Anthoine Hubert, i cili humbi jetën një javë më parë në garat e Formula 2, sot në një tjetër garë piloti Alexander Peroni, ka “fluturuar” në ajër me makinën e tij.

Makina dallohet teksa përplaset me një pjesë jashtë pistës dhe menjëherë më pas ngrihet në ajër dhe bën disa rrotullime, para se të përplaset me barrierat.

Aksidenti ka ndodhur në pistën e Monzas në Itali dhe për pak çaste ka shkaktuar panik te shikuesit.

Menjëherë ka ndërhyrë stafi i pistës, siguria dhe mjekët, por fatmirësisht piloti nuk ka pësuar lëndime.

Pavarësisht aksidentit horror Peroni është çuar duke ecur në këmbë, duke i habitur të gjithë. Gjithsesi ai u pa në një gjendje të rëndë psikologjike.

Load More Related Articles
Load More By FX_MEDIA
Load More In BOTA

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Check Also

Përfundon takimi mes Bashës dhe ambasadorëve, çfarë u diskutua në selinë blu, 90 minuta “kokë më kokë”

Spread the loveKa përfunduar mbledhja e kreut të PD-së Lulzim Basha me përfaqësuesen e amb…