Home FOTO LAJM Historike ! Nuk ka kundërshtarë të fortë për Kosovën, merr kryesimin e grupit

Historike ! Nuk ka kundërshtarë të fortë për Kosovën, merr kryesimin e grupit

1 min read
0
0
52
Spread the love

Kosova ia ka dalë të marrë pikë të plota ndaj Republikës Çeke! “Dardanët” kanë fituar ndeshjen e luajtur në Prishtinë me rezultatin 2-1, duke hedhur një hapa para për kualifikimin për në Europian, aty ku njëkohësisht ka marrë edhe kryesimin e grupit.

Pas golit të shënuar nga Shik, Muriqi ka arritur të barazojë vetëm pak minuta më vonë, ndërkohë që ka qenë radha e Vojvodës në pjesën e dytë për të shënuar edhe golin e dytë që ka rezultuar vendimtar për Kosovën. Me këtë fitore të marrë, Kosova kryeson me tetë pikë, dy më shumë se Çekia dhe Anglia por këta të fundit kanë zhvilluar vetëm dy ndeshje.

Save
Load More Related Articles
Load More By FX_MEDIA
  • Vetshërbim

    Spread the love …
  • Fotolajm: Adem Jashari me gruan e tij Adilen

    Spread the loveNë këtë foto janë Adem Jashari bashkë me bashkëshorten e tij, Adilen. Koman…
  • PEMËT E GHOST

    Spread the loveKëto pemë u morën në Pakistan pasi kishte pasur përmbytje të shumta. Mijëra…
Load More In FOTO LAJM

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Check Also

Përfundon takimi mes Bashës dhe ambasadorëve, çfarë u diskutua në selinë blu, 90 minuta “kokë më kokë”

Spread the loveKa përfunduar mbledhja e kreut të PD-së Lulzim Basha me përfaqësuesen e amb…