Home AKTUALITET Artan Hoxha: Dhënia e vendimit monitorohet nga SHBA. Deri tani gjithcka brenda parashikimit…

Artan Hoxha: Dhënia e vendimit monitorohet nga SHBA. Deri tani gjithcka brenda parashikimit…

2 min read
0
0
113
Spread the love

Gazetari Artan Hoxha, përmes një shënimi në rrjetet sociale, shprehet lidhur me procesin gjyqësor të ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri.

Gazetari,  shprehet se organi i akuzës nuk ka “zhgenjyer”, ai  i ka qëndruar bindjes së vet se i ka provat për ta shpallur Saimir Tahirin fajtor.

Reagimi i plotë:

Deri tani gjithcka brenda parashikimit…
Organi akuzes nuk ka “zhgenjyer”, i ka qendruar bindjes se vet se i ka provat per ta shpallur Saimir Tahirin fajtor.
Tre prokurorët e Prokurorise se Krimeve te Renda, Arenc Çela, Dritan Prençi dhe Vladimir Mara, kerkuan sot para gjykates denimin me 12 vite burg(8 vite per shkak te gjykimit te shkurtuar) per ish-ministrin e brendshem Saimir Tahiri.
Tahiri akuzohet nga Prokuroria e Krimeve te Renda, si asnje zyrtar tjeter i larte i shtetit shqiptar me akuza shume te renda për “korrupsion të zyrtarëve të lartë”, “trafik të lëndëve narkotike kryer në bashkëpunim” dhe “pjesemarrje ne grup të strukturuar kriminal”.
Te shohim nese trupi gjykues gjate dhenies se vendimit, do ta kete parasysh faktin se seanca po zhvillohet si gjithnje, me pjesemarrjen dhe monitorimin e panderprere te perfaqesuesve te Ambasades Amerikane.
Kampionati vazhdon….

Load More Related Articles
Load More By FX_MEDIA
Load More In AKTUALITET

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Check Also

Vrasja e 28-vjeçarit në Astir, vetëdorëzohet në polici autori me tre emra

Spread the loveDorëzohet në polici autori i vrasjes së Vilson Tafçiut, të ndodhur mbrëmjen…