Spread the love

Pasi humbi një penallti deçizive tifozët i sulmojnë të shtëpinë. Ngjarja e pazakontë ka ndodhur pas ndeshjes Liberi- Sierra Leone.

Penalltinë e humbi lojtari dhe kapiteni i Zurich Umaru Bangura. Bangura humbi një penallti deçizive e cila lë ekipit e tij jashtë Kupës së Botës 2022.

Sierra Leone humbi 3-2 me penallti kundër Liberisë në një ndeshje të luajtur për kualifikueset e Botërorit 2020.

Vetëm në momentin që shkoi në shtëpi Umaru Bangura zbuloi që shtëpia e tij në kryeqitet ishte sulmuar ku kishte disa dëmtime. Autorët nuk janë kapur ende.

Sierra Leone është një shtet në Afrikën Perëndimore e cila kufizohet me Guinean dhe laget nga Oqeani Atlantik.

Ngarko më shumë artikuj të ngjashëm
Ngarko më shumë në AKTUALITET

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

gjithashtu

Rama prezanton projektin për Aeroportin e Vlorës, nuk zihen më në gojë turqit. Dy opsione për ndërtimin e tij

Spread the love Vjeshta përveç qetësimit të toneve politike vjen me lajme të mira edhe për…