Home PARASHIKIMI I MOTIT Parashikimi i motit 10 – 11 Shtator 2019

Parashikimi i motit 10 – 11 Shtator 2019

2 min read
0
0
23
Spread the love

 

Shqipëria
Moti – E marte, 10 Shtator 2019
—————————————————————-
Sipas MeteoAlb: Vendi yne do te PARAQITET me alternime kthjellimesh dhe
vranesirash te pakta gjate oreve te para te dites. POR pasditja sjell zhvillim te
vranesirave kryesishte ne zonat malore duke sjell rrebeshe shiu ne Lindje dhe
Juglindje te territorit Shqiptar. Parashikohet qe gjate nates te kete permiresim
gradual te kushteve te motit.
Temperaturat e ajrit ulen në mëngjes, por pesojne rritje te lehte ne mesditë
duke luhatur vlerat ditore nga 10°C deri në 33°C.
Era do fryjë mesatare me shpejtesi 35 km/h nga drejtimi Veriperendimore duke
krijuar ne brigjet detare dallgëzim 3 ballë.

Shqipëria
Moti – E mërkurë, 11 Shtator 2019
—————————————————————-
Sipas MeteoAlb: Kushtet e paqëndrueshme atmosferike do të na shoqërojnë
në të gjithë territorin e vendin KU vranësirat do të jenë të pranishme, më të
theksuara në zonat Qendrore, Lindore dhe pjeserisht Jugore duke sjell
rrebeshe afat-shkurtra shiu. Parashikohet që të njëjtat kushte atmosferikë të
MBETEN prezent deri në orët e vona të mbrëmjes kur pritet përmirësim gradual
i motit.
Temperaturat e ajrit rriten ne mengjes, por MBETEN të pandryshueshme
mesditë duke u luhatur nga 11° C deri në 33°C.
Era do fryjë mesatare në tokë dhe në det me shpejtesi deri në 35 km/h nga
drejtimi Veriperëndimor duke krijuar ne brigjet detare dallgëzim mbi 3 ballë.

Load More Related Articles
Load More By FX_MEDIA
Load More In PARASHIKIMI I MOTIT

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Check Also

Detaje nga aksidenti të rëndë në autostradën Tiranë-Elbasan

Spread the love Një person ka humbur jetën si pasojë e një aksidenti të rëndë. Ngjarja ka …