Home AKTUALITET Trump shkarkon këshilltarin për siguri kombëtare John Bolton

Trump shkarkon këshilltarin për siguri kombëtare John Bolton

1 min read
0
0
38
Spread the love

Trump shkarkon këshilltarin për siguri kombëtare John Bolton

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA), Donald Trump, njoftoi se ka shkarkuar këshilltarin për siguri kombëtare, John Bolton, duke paralajmëruar emërimin e zëvendësuesit të tij për javën e ardhshme.

Trump shkroi në Twitter se shërbimet e Bolton-it nuk janë më të nevojshme në Shtëpinë e Bardhë dhe se e ka informuar atë për vendimin e tij mbrëmë.

“Kam kundërshtuar fuqimisht disa nga sugjerimet e tij, sikurse të tjerët brenda administratës, prandaj unë kërkova nga John-i dorëheqjen e tij, të cilën ma dorëzoi këtë mëngjes”, tha Trump.

“Falënderoi John-in shumë për shërbimet e tij. Do të emëroj një këshilltar të ri për siguri kombëtare javën e ardhshme”, shtoi presidenti amerikan.

Load More Related Articles
Load More By FX_MEDIA
Load More In AKTUALITET

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Check Also

Përfundon takimi mes Bashës dhe ambasadorëve, çfarë u diskutua në selinë blu, 90 minuta “kokë më kokë”

Spread the loveKa përfunduar mbledhja e kreut të PD-së Lulzim Basha me përfaqësuesen e amb…