Home AKTUALITET Bahamas regjistron 2500 persona të zhdukur pas uraganit “Dorian”

Bahamas regjistron 2500 persona të zhdukur pas uraganit “Dorian”

1 min read
0
0
26
Spread the love

Shërbimet e emergjencës në Bahamas kanë regjistruar 2500 persona të zhdukur, pas uraganit “Dorian” që ka përfshirë këta ishuj javën e kaluar.

“Deri më tani, janë rreth 2500 persona të regjistruar nga Qeveria e Bahamasit”, ka thënë zëdhënësi i Agjencisë Kombëtare për Menaxhimin e Emergjencave, Carl Smith.

Të dhënat zyrtare sugjerojnë se numri i të vdekurve do të jetë shumë më i madh se 50, pasi numri i personave të zhdukur do të përditësohet sërish. Mijëra persona tashmë kanë nevojë për ndihmë.

Dorian ka përfshirë Ishujt Abako me erërat më të forta që janë regjistruar ndonjëherë. Pjesët më të shkatërruara si pasojë e uraganit janë Abakos dhe Grand Bahama.

Load More Related Articles
Load More By FX_MEDIA
Load More In AKTUALITET

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Check Also

Përfundon takimi mes Bashës dhe ambasadorëve, çfarë u diskutua në selinë blu, 90 minuta “kokë më kokë”

Spread the loveKa përfunduar mbledhja e kreut të PD-së Lulzim Basha me përfaqësuesen e amb…