Home Politike Meta: Mbështetje nga Suedia për forcimin e shtetit të së drejtës

Meta: Mbështetje nga Suedia për forcimin e shtetit të së drejtës

1 min read
0
0
28
Spread the love

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka pritur në një takim gjatë ditës së sotme Ambasadoren e re të Suedisë në Shqipëri.

Njoftimin për këtë takim ai e ka bërë në faqen e tij në facebook.

Ja postimi i plotë:

I lumtur të prisja sot në një takim të veçantë Ambasadoren e re të Suedisë në Shqipëri, Znj. Elsa Hastad, me rastin e paraqitjes së letrave kredenciale, dhe të merrja garancitë e saj për mbështetjen e Suedisë për forcimin e demokracisë, të të drejtave themelore të njeriut dhe shtetit të së drejtës në Shqipëri.

 

Load More Related Articles
Load More By FX_MEDIA
Load More In Politike

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Check Also

Përfundon takimi mes Bashës dhe ambasadorëve, çfarë u diskutua në selinë blu, 90 minuta “kokë më kokë”

Spread the loveKa përfunduar mbledhja e kreut të PD-së Lulzim Basha me përfaqësuesen e amb…