Home SHQIPERI Burrel, aksidentohet çifti zviceran, dëmtime të shtyllës kurrizore pas përplasjes me motor

Burrel, aksidentohet çifti zviceran, dëmtime të shtyllës kurrizore pas përplasjes me motor

1 min read
0
0
42
Spread the love

Një çift turistësh zviceranë është aksidentuar në Bushkash të Burrelit teksa ishin duke udhëtuar me motor. Turistët janë transportuar menjëherë në Spitalin e Burrelit ku po marrin trajtim mjekësor.

Çifti është në gjendje të rëndë, pasi kanë pësuar dëmtime të forta të shtyllës kurrizore.

Ende nuk dihet shkaqet e përplasjes, por dyshohet se lidhet me shpejtësinë tej normave të lejuara nga motori ku po udhëtonte çifti.

Ata ishin nga Tirana drejt Burrelit me motor, ndërkohë që janë transportuar në spital nga turistët e tjerë që ndodheshin me ta. Pritet që dy turistët të transportohen me helikopter drejt Tiranës, për shkak të gjendjes së rëndë.

Kjo nuk është hera e parë që turistët aksidentohen në Shqipëri. Ky është i disati aksident brenda një periudhe të shkurtër kohore. Më herët, në Gjirokastër, Korçë, janë aksidentuar të tjerë turistë, për shkak të shpejtësisë apo konsumit të alkoolit.

Load More Related Articles
Load More By FX_MEDIA
Load More In SHQIPERI

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Check Also

Përfundon takimi mes Bashës dhe ambasadorëve, çfarë u diskutua në selinë blu, 90 minuta “kokë më kokë”

Spread the loveKa përfunduar mbledhja e kreut të PD-së Lulzim Basha me përfaqësuesen e amb…