Spread the love

Një 30-vjeçar shqiptar ka rënë në prangat e policisë greke pasi kishte kaluar kufirin me rreth 1 ton kanabis, saktëisht 951.65 kg. Shqiptari u arrestua në Janinë teksa udhëtonte me një furgon.

Shqiptari, identiteti i të cilit nuk bëhet i ditur e kishte futur drogën në furgonin, i cili rezulton i vjedhur.

Nëse vërtetohet se kjo ngarkesë kanabisi ka dalë nga Shqipëria, atëherë kjo është ngarkesa më e madhe e kapur gjatë këtij viti.

Prokuroria greke po heton në lidhje me kanabisin e kapur ndërkohë mësohet se shqiptari bashkëpunonte me disa persona të tjerë.

Ngarko më shumë artikuj të ngjashëm
Ngarko më shumë në AKTUALITET

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

gjithashtu

Zyra e Johnsonit: Bisedimet me BE-në për Brexit-in do të intensifikohen

Spread the love Bisedimet midis Britanisë dhe Bashkimit Evropian për marrëveshjen e Brexit…