Home PARASHIKIMI I MOTIT Moti – 14 – 15 Shtator 2019

Moti – 14 – 15 Shtator 2019

2 min read
0
0
26
Spread the love

Shqipëria
Moti – E shtune, 14 Shtator 2019
—————————————————————-
Sipas MeteoAlb: VIJON moti i kthjellet dhe vranesira te lehta ne bregdet dhe
zonat e uleta POR me kthjellime dhe vranesira disi me te shpeshta paraqiten
zonat malore. Parashikohet qe pasditja duke perfshire dhe naten te
karakterizohen nga kthjellime dhe vranesira te here pas-hereshme.
Temperaturat e ajrit do te pesojne rritje në mëngjes dhe mesditë duke u
luhatur nga 13°C deri në 34°C.
Era do fryjë mesatare ne toke dhe e forte ne det me shpejtësi mbi 60 km/h nga
drejtimi Veriperëndimor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 6 ballë.

 

Shqipëria
Moti – E diel, 15 Shtator 2019
—————————————————————-
Sipas MeteoAlb: Vendi yne MBIZOTEROHET nga kushte te qendrueshme
atmosferike duke bere qe kthjellimet te jene dominante, kryesisht ne zonat
bregdetare POR kthjellime dhe vranesira te shpeshta do te kete ne zonat
malore dhe pjeserish zonen e ulet. Te njejtat kushte atmosferike te na
shoqerojne gjate pasdites dhe gjate oerev te nates.
Temperaturat e ajrit ulen në mëngjes POR mesdita nuk sjell ndryshim te
vlerave termike duke u luhatur nga 12°C deri në 34°C.
Era do fryjë mesatarisht me shpejtësi mbi 45 km/h nga drejtimi Verior
–Veriperendimor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 4 ballë.

Load More Related Articles
Load More By FX_MEDIA
Load More In PARASHIKIMI I MOTIT

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Check Also

Detaje nga aksidenti të rëndë në autostradën Tiranë-Elbasan

Spread the love Një person ka humbur jetën si pasojë e një aksidenti të rëndë. Ngjarja ka …