Home AKTUALITET E pazakontë, vajza dy vjeçare mbyt për vdekje të ëmën në Rusi

E pazakontë, vajza dy vjeçare mbyt për vdekje të ëmën në Rusi

2 min read
0
0
45
Spread the love

Një nënë e re vdiq në ditëlindjen e 21-të pasi vajza e saj shtypi butonin e mbylljes së xhamit të makinës. Nëna kishte shkuar për të nxjerrë vajzën 2 vjeçare prej andej.

Mediat ruse shkruajnë se Yulia Sharko po përpiqej të nxirrte vajzën e saj të vogël nga automjeti përmes dritares së pasagjerit që ishte e hapur. Por ajo përfundoi duke gjetur vdekjen, pasi dritarja u mbyll.

Bashkëshorti i saj Artur e gjeti të pavetëdijshme dhe të varur nga BMW, duke qëlluar mbi xhamin për ta nxjerrë.

Ai i thirri shërbimet e urgjencës dhe ata e çuan atë në një spital aty pranë, ku ajo vdiq tetë ditë më vonë pasi pësoi asfiksi që shkaktoi dëme në tru.

Hetuesi Dmitry Ivanyuk tha: ‘Gruaja e re ishte me familjen e saj në shtëpinë e një shoku në fshatin Staroe Selo.

“Më 31 gusht rreth orës 4.30, burri i saj e gjeti të pavetëdijshme, me qafën të bllokuar nga dritarja e derës së përparme të makinës së tyre familjare.” Nëna u dërgua në spitalin rajonal të Brest “në një gjendje të rëndë me shenja të asfiksisë mekanike dhe trauma”, tha ai.

Komisioni hetimor po shqyrton rrethanat e vdekjes së gruas së re. Çifti kishte dy fëmijë, Margarita, katër vjeç dhe Arianna, dy.

Load More Related Articles
Load More By FX_MEDIA
Load More In AKTUALITET

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Check Also

Detaje nga aksidenti të rëndë në autostradën Tiranë-Elbasan

Spread the love Një person ka humbur jetën si pasojë e një aksidenti të rëndë. Ngjarja ka …