Home PARASHIKIMI I MOTIT Moti – 16 – 17 Shtator 2019

Moti – 16 – 17 Shtator 2019

2 min read
0
0
38
Spread the love

 

Shqipëria
Moti – E hene, 16 Shtator 2019
—————————————————————-
Sipas MeteoAlb: Territori Shqiptare VIJONE ne ndikimin e motit te kthjellet, KU
paraditja do te jete ne MBIZOTERIMIN e kthjellimeve dhe vransirave kalimtare.
Duke filluar nga pasditja dhe ne vijim vranesirat priten te jene me te dukshme
ne zonat malore. POR mbremja sjell permiresim gradual te motit edhe ne keto
zona.
Temperaturat e ajrit do te pesojne rritje ne te dy vlerta ditore duke u luhatur
nga 12°C deri në 35°C.
Era do fryjë mesatarisht me shpejtësi mbi 35 km/h nga drejtimi Veriperendimor
duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 3 ballë.

Shqipëria
Moti – E marte, 17 Shtator 2019
—————————————————————-
Sipas MeteoAlb: Pjesa e pare e dites do te jete ne MBIZOTERIMIN e motit te
kthjellet dhe vranesirave te pakta te cilat do te jene te fokusuara me se shumti
ne zonat malore. NDERSA ne pjesen e dyte te dites vranesirat do te jene me te
dukshme ne zonat malore duke e lene Ultesiren Perendimore ne
MBIZOTERIMIN e motit te kthjellet.
Temperaturat e ajrit do te MBETEN te pandryshuara ne mengjes dhe ne
mesdite duke u luhatur nga 12°C deri në 35°C.
Era do fryjë mesatarisht me shpejtësi mbi 32 km/h nga drejtimi Perendimore-
Veriperendimor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 2 – 3 ballë.

Load More Related Articles
Load More By FX_MEDIA
Load More In PARASHIKIMI I MOTIT

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Check Also

Detaje nga aksidenti të rëndë në autostradën Tiranë-Elbasan

Spread the love Një person ka humbur jetën si pasojë e një aksidenti të rëndë. Ngjarja ka …