Home Politike Basha: “Qeveria shtyn kryefamiljarët drejt vetëvrasjes”

Basha: “Qeveria shtyn kryefamiljarët drejt vetëvrasjes”

1 min read
0
0
27
Spread the love

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar me anë të një shënimi në rrjetet sociale ku akuzon qeverinë Rama për premtimet e pambajtura lidhur me çmimin e energjisë, rritjen e taksave, falimentimin e bizneseve etj.

Basha e akuzon Ramën duke e quajtur hajdut dhe se politika e tij është mashtrimi dhe drejtimi i vendit me bandat.

“Premtoi uljen e çmimit të energjisë por e rriti për familjarët dhe biznesin. Dhjetëra kryefamiljarë u shtynë drejt vetvrasjes, qindra familje mbetën pa drita, mijëra vende pune u shkatërruan sepse bizneset falimentuan në masë. Vjedhja dhe mashtrimi janë politika e vetme e Hajdutit dhe bandës së tij. #ShqipëriaSiEuropa #HajdutiPsiqik #RamaIk”,shkruan Basha përkrah videos së publikuar në facebook.

Load More Related Articles
Load More By FX_MEDIA
Load More In Politike

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Check Also

Detaje nga aksidenti të rëndë në autostradën Tiranë-Elbasan

Spread the love Një person ka humbur jetën si pasojë e një aksidenti të rëndë. Ngjarja ka …