Home AKTUALITET Flakë të mëdha në Krastë të Elbasanit, rrezikohen banesat

Flakë të mëdha në Krastë të Elbasanit, rrezikohen banesat

1 min read
0
0
20
Spread the love

Zona në Kodër Krastë në Elbasan, e cila njihet si mushkëria e këtij qyteti, ka marrë flakë.

Pisha që kanë marrë flakë ndodhen shumë pranë qytetit.

Kanë qenë banorët ata që kanë telefonuar forcat e zjarrfikëses dhe i kanë vënë në dijeni për ngjarjen. Zjarrfikëset kanë mbërritur në vendngjarje dhe kanë punuar me pompa krahu duke vënë nën kontroll flakët.

Situata tashmë është nën kontroll ndërkohë që mësohet se edhe mëngjesin e ditës së sotme ka rënë një vatër zjarri në këtë zonë.

Vatra e parë u shua nga banorët, të cilët shprehen se zjarret janë të qëllimshme.

Load More Related Articles
Load More By FX_MEDIA
Load More In AKTUALITET

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Check Also

Detaje nga aksidenti të rëndë në autostradën Tiranë-Elbasan

Spread the love Një person ka humbur jetën si pasojë e një aksidenti të rëndë. Ngjarja ka …