Home SHQIPERI Përfundon derbi kryeqytetas, Partizani mposht Tiranën me rezultatin 2-1,

Përfundon derbi kryeqytetas, Partizani mposht Tiranën me rezultatin 2-1,

1 min read
0
0
67
Spread the love

Të kuqtë kanë fituar me rezultatin 2-1, ndeshje kjo e cila u shoqërua me shumë tensione para fillimit, pasi tifozeritë e dy ekipeve u përleshën në stadium.

Më pas loja filloi dhe tri pikët shkuan për “demat”, të cilët marrin tri pikët.

Pjesa e parë u mbyll me avantazhin e 2 golave të skuadrës së Lerdës, ndërkohë që në fragmentin e dytë të lojës, bardheblutë kërkuan me çdo kusht golin, për të rihapur sfidën. Duhet të shkonte minuta e 79-të që Hasani të ngushtonte diferencën, por vetëm kaq, pasi ishin të kuqtë e Partizanit ata që festuan triumfin e radhës në derbi, duke u bërë padron i kryeqytetit.

Load More Related Articles
Load More By FX_MEDIA
Load More In SHQIPERI

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Check Also

Detaje nga aksidenti të rëndë në autostradën Tiranë-Elbasan

Spread the love Një person ka humbur jetën si pasojë e një aksidenti të rëndë. Ngjarja ka …