Home AKTUALITET Gjermani: të shtënat para një sinagoge

Gjermani: të shtënat para një sinagoge

1 min read
0
0
20
Spread the love
BERLIN, 9 tetor -Në afërsi të një sinagoge, autori ka hapur zjarr ndaj personave që ndodheshin në brendësi të objektit të kultit fetar duke marrë jetën e dy prej tyre
Ndërkohë autoritetet gjermane kanë njoftuar se atentatori ka qenë i veshur me kamuflazh dhe është larguar me makinë pas atentatit.
Ende mbeten të paqarta shkaqet dhe rrethanat e ngjarjes dhe nëse ky ka qenë një sulm I mundshëm terrorist.

Uebfaqja e gazetës gjermane Bild shkruan për "të paktën një person të vdekur". "Një njeri i armatosur ka sulmuar ne drejtim te njerezve" dhe është "në arrati", shkruan në faqen e internetit të transmetuesit gjerman N-tv.

Load More Related Articles
Load More By FX_MEDIA
Load More In AKTUALITET

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Check Also

Detaje nga aksidenti të rëndë në autostradën Tiranë-Elbasan

Spread the love Një person ka humbur jetën si pasojë e një aksidenti të rëndë. Ngjarja ka …