Home PARASHIKIMI I MOTIT PARASHIKIMI I MOTIT – 9 – 10 Tetor 2019

PARASHIKIMI I MOTIT – 9 – 10 Tetor 2019

2 min read
0
0
63
Spread the love

Shqipëria
Moti – E merkure, 9 Tetor 2019
—————————————————————-
Sipas MeteoAlb: Territori Shqiptare ne oret e para te dites do te PARAQITET
me kthjellime dhe vranesira kalimtare, KU duke filluar nga mesdita dhe oret
vijues vranesirat do te behen gradualisht me te dukshme. Vranesirat do te jene
me te fokusua ne zonat Veriore duke sjell ne oret e vona te nates rrebeshe shiu
ne ekstremin Verior, duke e lene pjesen tjeter te vendite me kthjellime dhe
vranesira te shpeshta.
Temperaturat e ajrit pesojne rritje në mëngjes dhe ne mesditë duke luhatur
vlerat ekstremale ditore nga 7°C deri në 27°C.
Era do te fryjë mesatare në tokë dhe e fortë në det me shpejtësi 40-45 km/h
nga drejtimi Jugor duke krijuar dallgëzim 4 ballë.

Shqipëria
Moti – E enjte, 10 Tetor 2019
—————————————————————-
Sipas MeteoAlb: Vendi yne do te jete ne ndikimin e kthjellimeve dhe vranësirave
te shpeshta në të gjithë territorin, më të dendura vranësirat do te PARAQITEN
gjatë mesdites dhe oreve vijuese në zonat Veriore dhe pjesërisht ato Qëndrore
duke sjell shira ne forme rrebshi. Kjo situatë e motit do të MBETET prezent
gjatë natës dhe deri mëngjesin pas-ardhës.
Temperaturat e ajrit do të rriten sërisht në të dyja vlerat ekstremale ditore duke
u luhatur nga 8°C deri në 28°C.
Era do fryjë mesatare në tokë dhe det me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi Jugor
duke krijuar dallgëzim 4 ballë.

Load More Related Articles
Load More By FX_MEDIA
Load More In PARASHIKIMI I MOTIT

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Check Also

Basha: Mbështes punonjësit e Poçemit dhe naftëtarët

Spread the love  Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka mbështetur grevën q…