Home AKTUALITET Ditët e Turqisë. Aktivitet në sheshin skënderbej. Koncert, panair me muzike tradicionale dhe produkte turke

Ditët e Turqisë. Aktivitet në sheshin skënderbej. Koncert, panair me muzike tradicionale dhe produkte turke

1 min read
0
0
66
Spread the love

Sheshin skenderbej ne tiranë është gjallëruar sot në mbrëmjë nga nata turke.
Koncerte me muzikë live turke tradicionale dhe një panair me shumëllojshmëri produktesh dhe gatime turke tradicionale.
Aktiviteti ka ngjallur interes te madh tek qindra qytetarë.
Të rinj shqiptare e turq ia marrin valles ne sheshin skënderbej.
Duket qarte lidhja e traditave dhe e zakoneve ndërmjet dy popujve, si në gatime ashtu edhe ne folklor.
Turqia konsiderohet një ndër partnerët strategjik të shqipërisë si dhe një prej vendeve me të cilat shqipëria kryen volumin më të madh të shkëmbimeve tregëtare.
Aktiviteti do të vijojë edhe ditën e nesërme

Load More Related Articles
Load More By FX_MEDIA
Load More In AKTUALITET

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Check Also

Tërmeti i fuqishëm 7.4 ballë godet Indonezinë, autoritetet alarm edhe për cunam

Spread the loveNjë tërmet i fuqishëm, me forcë 7.4 ballë, ka goditur 83 milje në veri perë…