November 12, 2019
Home BOTA Europa League/ Lacio dhe Strakosha dorëzohen në fund, Xhaka dhe Bazeli fitojnë në Getafe

Europa League/ Lacio dhe Strakosha dorëzohen në fund, Xhaka dhe Bazeli fitojnë në Getafe

3 min read
0
0
66
Spread the love

Janë luajtur ndeshjet e treta të Ligës së Europës në të 12 grupet e saj, plot 24 ndeshje të shpërndara kudo nëpër kontinent, ku u shënuan rezultate të befasishme. Lacio dhe Bazeli, ku aktivizohen Tomas Strakosha dhe Taulant Xhaka, kanë patur funde të ndryshe. Në Gllasgou, italianët janë dorëzuar në fund përballë Sëlltikut me dy gola të vendësve në një ndeshje ku Lacio zhvilloi një 90 minutësh të mirë dhe meritonte të paktën një pikë. Sëlltiku ngjitet në krye të grupit E me 7 pikë, ndjekin Kluzh me 4 dhe Lacio me 3.

Bazeli i Taulant Xhakës ka arritur një sukses të rëndësishëm në transfertën spanjolle, ku u përballën ndaj Getafes. Një ndeshje mjaft e tensinuar, e fituar 1-0 nga zviceranët, por që e kanë mbyllur me 9 kartonë të verdhë dhe një të kuq. Gjithsesi një sukses që i jep vendin e parë me 7 pikë në grupin C Bazelit, që lë pas pikërisht Getafen me 6 pikë.

Ja të gjitha rezultatet:

Grupi A
Karabag – APOEL Nikosia 2-2
Sevilja – Dudelanzh 3-0

Grupi B
Dinamo Kiev – Kopenhagen 1-1
Malmo – Lugano 3-1

Grupi C
Getafe – Bazel 1-0
Trabzonspor – Krasnodar 0-2

Grupi D
PSV – Lask 0-0
Sporting – Rozenborg 1-0

Grupi E
Sëlltik – Lacio 2-1
Renë – Kluzh 0-1

Grupi F

Arsenal – Gimaresh 3-2
Frankfurt – Standard 2-1Grupi G
Porto – Rejnxhërs 1-1
Jang Bojs – Fejenord 2-0

Grupi H
CSKA Moskë – Ferencvarosh 0-1
Ludogorets – Espanjol 0-1

Grupi I
Gent – Volfsburg 2-2
Sënt Etien – Oleksandria 1-1

Grupi J
Bashaksehir – Volfsberger 1-0
Roma – Gladbah 1-1

Grupi K
Beshiktash – Braga 1-2
Bratislava – Ulvërhempton 1-2

Grupi L
Alkmar – Astana 6-0
Partizan – Mançester 0-1

Load More Related Articles
Load More By FX_MEDIA
Load More In BOTA

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Check Also

Titujt kryesorë të gazetave kryesore për sot, e martë 12 nëntor 2019.

Spread the love …

Newsletter

Get the best viral stories straight into your inbox!

Don’t worry we don’t spam