Home BOTA Formula 1/ Hamilton shpallet kampion bote për herë të 6-të

Formula 1/ Hamilton shpallet kampion bote për herë të 6-të

1 min read
0
0
29
Spread the love

Lewis Hamilton ka arritur të fitojë titullin e tretë radhazi dhe të gjashtin në karrierë, megjithëse ka përfunduar Çmimin e Madh të Amerikës në vend të dytë pas shokut të skuadrës, Valteri Bottas, teksa i treti është renditur Verstappen.

Piloti britanik dominoi kampionatin e Formula 1 që nga fillimi, dhe arriti ta përfundonte në mënyrën më të mirë.

Hamilton e siguroi edhe matematikisht titullin në Çmimin e Madh të SHBA-së, edhe pse u rendit i dyti.

Gara u fitua nga Valtteri Bottas, i cili blindon vendin e dytë në renditjen e përgjithshme. Në podium përfundoi edhe Max Verstappen.

Load More Related Articles
Load More By FX_MEDIA
Load More In BOTA

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Check Also

Astir shembja e shtëpive/11 persona të lënduar, shumica nga radhët e banorëve, si dhe tre efektivë të policisë

Spread the loveFax News ka qenë që prej mëngjesit të sotëm pranë banorëve të Astirit, të c…