Home AKTUALITET 5,025 shqiptarë të ndaluar nga policia greke për 6 mujorin e parë të 2019

5,025 shqiptarë të ndaluar nga policia greke për 6 mujorin e parë të 2019

1 min read
0
0
31
Spread the love

Të dhënat zyrtare të policisë së vendit fqinjë bëjnë të ditur se për 6-mujorin e parë të 2019, policia vendase ka ndaluar për hyrrje të paligjëshme 5,025 shqiptarë, nga këta 1,217 janë ndaluar në kufirin ndërmjet Shqipërisë dhe Greqisë.

Mesatarisht policia greke ka ndaluar 25-30 shqiptarë për hyrrje të paligjshme në një kohë që vendi ynë ka vite që ka liberalizuar vizat ne vendin fqinje.
Numri i përgjithshëm i të ndaluarve për këtë periudhë ishte 39.125 emigrantë të paligjshëm

Load More Related Articles
Load More By FX_MEDIA
Load More In AKTUALITET

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Check Also

Astir shembja e shtëpive/11 persona të lënduar, shumica nga radhët e banorëve, si dhe tre efektivë të policisë

Spread the loveFax News ka qenë që prej mëngjesit të sotëm pranë banorëve të Astirit, të c…