Home AKTUALITET Hollandë/Rrëmbimi i aeroplanit, policia jep deklaratën zyrtare

Hollandë/Rrëmbimi i aeroplanit, policia jep deklaratën zyrtare

1 min read
0
0
26
Spread the love

Pak orë më parë lajmi për rrëmbimin e një aeroplani ngjalli frikë në aeroportin Schiphol të Amsterdamit.

Policia Hollandeze shkroi në twitter rreth orës 19:30 se po hetonin një “situatë të dyshimtë”.

Një pjesë e aeroportit, i cili është një nga më të ngarkuarit e Evropës, ishte i mbyllur për pasagjerët ndërsa zyrtarët hetuan.

Por pasi njerëzit ishin evakuuar nga avioni, Air Europa njoftoi se një pilot rastësisht kishte ndezur një alarm.

“Alarm i rremë. Në fluturimin Amsterdam-Madrid këtë pasdite u aktivizua, gabimisht, një paralajmërim që shkakton protokollet e rrëmbyesve në aeroport,” në Twitter njoftoi ajri.

“Asgjë nuk ka ndodhur, të gjithë pasagjerët janë të sigurt dhe shëndoshë e mirë duke pritur të fluturojnë së shpejti. Ne kërkojmë shumë falje.”

Pak para njoftimit të tyre, policia ushtarake Hollandeze konfirmoi që të gjithë pasagjerët dhe stafi ishin evakuuar në mënyrë të sigurtë nga fluturimi i lidhur me Madridin.

Load More Related Articles
Load More By FX_MEDIA
Load More In AKTUALITET

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Check Also

Titujt kryesorë të gazetave kryesore për sot, e martë 12 nëntor 2019.

Spread the love …