Home AKTUALITET Plagosja e dy inspektorëve të IKMT-së në Astir

Plagosja e dy inspektorëve të IKMT-së në Astir

2 min read
0
0
35
Spread the love

Shefja e IKMT-së, Dallëndyshe Bici dhe nën/kryetari i Bashkisë së Tiranës, Arbjan Mazniku kanë mbërritur në Spitalin e Traumës ku ndodhet njëri nga inspektorët e lënduar gjatë paradites së sotme në Astir.

Momentalisht ata ndodhen në ambientet e brendshme të spitalit Albert Bitraj ndërsa nuk kanë dhënë një reagim për mediat.

Inspektori tjetër, Alfred Sallaku ka dalë por në  gjendje më  të rëndë ndodhet Albert Bitraj 51-vjeç i cili ka pasur dëmtime të shumta dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve.

Shefi i Komisariatit nr 6 ka dalë më herët nga Spitali i Traumës ndërsa punonjësi tjetër i IKMT-së, Sallaku ka dalë nga ambientet e spitalit rreth një orë më parë në shoqërinë e familjarëve të tij.

Ata kanë deklaruar se nuk kanë shkuar për të prishur banesat, por për ti lajmëruar që ti lironin deri ditën e hënë.

Familjarët e të plagosurve kanë qëndruar gjatë gjithë kohës pranë të plagursurve. faxweb

 

Load More Related Articles
Load More By FX_MEDIA
Load More In AKTUALITET

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Check Also

Titujt kryesorë të gazetave kryesore për sot, e martë 12 nëntor 2019.

Spread the love …