Home PARASHIKIMI I MOTIT Moti – 10 – 11 Nëntor 2019

Moti – 10 – 11 Nëntor 2019

2 min read
0
0
34
Spread the love

Shqipëria
Moti – E diel, 10 Nëntor 2019
—————————————————————-
Sipas MeteoAlb: Pjesa e pare dites do te jete me vranesira dhe rreshje shiu ne
te gjithe vendin, KU me intensive rreshjet e shiut parashikohen te jene ne skajin
Jugor dhe Verior. POR duke filluar nga mesdita dhe oret e pasdites kushtet
atmosferike do te permiresohen gradualisht.
Temperaturat e ajrit do te pesojne ulje në mëngjes dhe ne mesdite duke u
luhatur nga 2°C deri në 18°C.
Era do fryjë mesatare në tokë deri e forte në det me shpejtësi 50 km/h nga
drejtimi Jugperendimor duke krijuar në det dallgëzim 4 ballë.

Shqipëria
Moti – E hene, 11 Nëntor 2019
—————————————————————-
Sipas MeteoAlb: Vendi yne ne oret e paradites do te jete ne dikimin e
kthjellimeve dhe vranesirave te shpeshta, te cilat e me te fokusuara do te jene
ne Ultesiren Perendimore. NDERSA mesdita dhe ne vijim sjelle permiresim
gradual te motit duke bere qe vranesirat te spostohen pergjate kufirit Lindor.
Temperaturat e ajrit do te MBETEN te pa-ndryshuara në mëngjes, POR do te
rriten me 2°C ne mesdite duke u luhatur nga 2°C deri në 20°C.
Era do fryjë lehte në tokë dhe mesatare në det me shpejtësi 40 km/h nga
drejtimi Lindor-Juglindor duke krijuar në det dallgëzim 3 ballë.

Load More Related Articles
Load More By FX_MEDIA
Load More In PARASHIKIMI I MOTIT

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Check Also

Titujt kryesorë të gazetave kryesore për sot, e martë 12 nëntor 2019.

Spread the love …