Home Politike Manjani/kush e dëmton më shumë Gj, Kushtetuese, kjo që e përflisni apo ato që nuk kaluan dot testin e shkollës së Magistraturës?!

Manjani/kush e dëmton më shumë Gj, Kushtetuese, kjo që e përflisni apo ato që nuk kaluan dot testin e shkollës së Magistraturës?!

2 min read
0
0
57
Spread the love

Nga Ylli Manjani

Taulant Balla duhet të ketë turp që anatemon, kandidadatë të veçantë nëa garën e sajuar, gjithsesi, nga KED e tyre!

Ça është domethënia kushtetuese apo qoftë dhe politike e deklarimit të shpifur se ” filania dhe fisteku janë dashnorë”?!!

Si ka mundësi që proçesi më i rëndësishëm i fillimit të zbatimit të Reformës, bëhet pis me moralizma të tilla të shpiftura?!

Se ja ta zëmë se është ashtu ( ndjesë të përfolurve) e ça pastaj?! Ç’lidhje ka kjo me Kushtetutën dhe ligjin?

Pse nuk e skartuan në KED, te e njëjta që kualifikuan ngelëset në shkollën e Magistraturës? Meqë jemi këtu, kush e dëmton më shumë Gjykatën Kushtetuese, kjo që paska pasë dashnor apo ato të tjerat që nuk kaluan dot testin me shkrim të shkollës së Magistraturës?!

Nëse Taulanti është akoma “dashnor i reformës”, duhet ti vijë turp nga ai palo deklarim që ka bërë sot në atë palo-parlament.

Load More Related Articles
Load More By FX_MEDIA
Load More In Politike

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Check Also

Arrestimet pas tërmetit/ Policia e Durrësit jep detaje: 17 urdhër ndalimi, 9 në pranga, 8 në kërkim

Spread the love Drejtori i Policisë së Durrësit Lorenc Shehu, i shoqëruar nga kryeprokuror…