Home AKTUALITET “Rrugëtimi për Shqipërimë”/ Basha, binesit po mbytet nga politikat e gabuara të kësaj qeverie

“Rrugëtimi për Shqipërimë”/ Basha, binesit po mbytet nga politikat e gabuara të kësaj qeverie

2 min read
0
0
38
Spread the love

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha në kuadër të turit “Rrugëtimi për Shqipërimë” është takuar me biznesmenës që operojnë në autostradën Tiranë-Durrës.

Basha deklaroi se sektrori i binesit po mbytet nga politikat e gabuara të kësaj qeverie.

Sektori i biznesit në luftë për mbijetesë. Po mbytet nga politikat e gabuara të kësaj qeverie. Kemi klimën më të keqe të biznesit në Europë. Për mua, një biznes i çliruar është vizioni për një biznes të suksesshëm. Ju duhet një qeveri që nuk ua bën jetën më të vështirë por më të lehtë.

Ne jemi për taksa më të ulëta dhe ulje të korrupsionit. Ky është në themel të vizionit tonë.

Po tregohemi me gisht si qëndra e krimit dhe drogës, ne do të punojmë që të tregohemi si qëndra e suksesit të ekonomisë dhe biznesit”, tha kreu i PD.

Duke folur per taksen e prones kreu i demokrateve tha se ne momentin qe PD te vije ne pushtet taksa e transferimit të pronës do te shkoje ne 3%.

“Gabim qe e nisem ne, se ne e cuam taksen e prones 8%, por keta e dyfishuan. Ne e nisem, por eshte koha edhe per te kerkuar ndjese. 3% do behet taksa e transferimit të pronës”.

“15 përqindëshi mbi pronën është taksa e akullit, ngrirjes së ekonomisë që nuk e lejon të ecë para”, e quajti Basha

Load More Related Articles
Load More By FX_MEDIA
Load More In AKTUALITET

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Check Also

Rindërimet pas tërmetit/ Eksperti Selami Xhepa: Dëmi sa 10% e PBB-së, ja si mund të financohet

Spread the love“Ndikimi ekonomik i një katastrofe të kësaj përmase mendoj se është i fortë…