Home AKTUALITET Shtyhet seanca për Emiljano Shullazin/ Debate të ashpra në sallë mes gjyqtares dhe të pandehurit

Shtyhet seanca për Emiljano Shullazin/ Debate të ashpra në sallë mes gjyqtares dhe të pandehurit

2 min read
0
0
53
Spread the love

Shtyhet seanca për Emiljano Shullazin dhe 4 te pandehurit e tjerë.

Në seancë u zhvilluan debate të ashpra midis të pandehurit Endrit Zela dhe gjyqtares Albana Boksi. Zela i tha gjyqtares që “ti po i imponohesh këtij procesi dhe do me çdo kusht të zhvillosh gjykimin, kam kerkuar dorheqjen tënde, ti nuk na garanton një proces të drejte dhe ligjor.”

Endrit Zela u shpreh se nuk pranon avokat të caktuar kryesisht, por avokatin e zgjedhur prej ti Blerdar Shanja i cili nuk është paraqitur në seance për shkak të konfliktit te interesit qe ka me gjyqtaren Boksi.

Gjithashtu avoktja e caktuar kryesisht në këtë seance Eralda Brahimasi u shpreh se nuk merr përsipër mbrojtjen e të pandehurit pasi është gjobitur me heret nga kjo gjykatë edhe pse kishte dorëzuar raport shendetësor.

Trupa gjykuese e kryesuar nga Albana Boksi vendosi që kërkesa e avokates është jo ligjore dhe aspak profesionale dhe për këtë arsye do ta referoje si rast në dhomën e komberare te avokatisë Tiranë për sjellje joprofesionale.

Load More Related Articles
Load More By FX_MEDIA
Load More In AKTUALITET

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Check Also

Rindërimet pas tërmetit/ Eksperti Selami Xhepa: Dëmi sa 10% e PBB-së, ja si mund të financohet

Spread the love“Ndikimi ekonomik i një katastrofe të kësaj përmase mendoj se është i fortë…