Home AKTUALITET Tërmeti i fuqishëm trondit Francën, plagosen 4 persona

Tërmeti i fuqishëm trondit Francën, plagosen 4 persona

1 min read
0
0
74
Spread the love

Një tërmet i fortë ka goditur Francën jugore ditën e sotme, me pasoja në njerëz dhe me dëme materiale. Tërmeti ra në rajonet e Drome dhe Ardeche, ndërsa qytetet ku u ndie më fuqishëm tërmeti ishin Montepeje dhe Lion.

Mediat franceze bëjnë me dije 4 persona u plagosën nga tërmeti 5.4 ballë që goditi vendin.

Franca nuk bën pjesë në zonën më të rrezikshme të lëvizjes së pllakave tektonike, ndaj tërmeti i sotëm i ka tronditur të gjithë qytetarët franceze.

Load More Related Articles
Load More By FX_MEDIA
Load More In AKTUALITET

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Check Also

Arrestimet pas tërmetit/ Policia e Durrësit jep detaje: 17 urdhër ndalimi, 9 në pranga, 8 në kërkim

Spread the love Drejtori i Policisë së Durrësit Lorenc Shehu, i shoqëruar nga kryeprokuror…