Home AKTUALITET Juristi Daci: Shkarkimi i Muçit, i paralajmëruar

Juristi Daci: Shkarkimi i Muçit, i paralajmëruar

1 min read
0
0
31
Spread the love

Juristi Jordan Daci i ftuar na emisionin “360 Gradë” në RTV Ora u shpreh se shkarkimi i gjyqtarit Besnik Muçi ishte i paralajmëruar.

Daci: Shkarkimi i zotit Muçi ishte një kronikë e paralajmëruar. Gabimi i qëllimshëm filloi me KED pikërisht me dërgimin e emrit të tij si anëtar iu Gjykatës Kushtetuese. Ky organ nuk duhet të kishte çuar emrin për kandidat të Gjykatës Kushtetuese pa mbaruar të gjitha shkallët e vetingut. Në këtë moment presidenti u vu para një fati të kryer dhe nuk e ka më tagrin të verifikojë vettingun ose jo. Fakti pse e ka zgjedh është meritë e presidentit dhe nuk di ta them pse e bëri.

Load More Related Articles
Load More By FX_MEDIA
Load More In AKTUALITET

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Check Also

Rindërimet pas tërmetit/ Eksperti Selami Xhepa: Dëmi sa 10% e PBB-së, ja si mund të financohet

Spread the love“Ndikimi ekonomik i një katastrofe të kësaj përmase mendoj se është i fortë…