Home AKTUALITET Juristja Eneida Bopzheku : Kjo Kushtetutë nuk bën, duhet ribërë

Juristja Eneida Bopzheku : Kjo Kushtetutë nuk bën, duhet ribërë

1 min read
0
0
38
Spread the love

Juristja Eneida Bopzheku e ftuar në emisionin “360 Gradë”, në RTV Ora u shpreh se Kushtetuta e Shqipërisë duhet ribërë. Sipas saj Kushtetuta e sotme për një sistem demokracie si ky në Shqipëri nuk bën.

Bozheku: Nëse shohim pak përtej territorit tonë të ngushtë, lëvizjet gjeopolitike në kohë dhe vende problematike ka treguar se siç i ka sjellë në pushtet ashtu dhe i ka rrëzuar nga pushteti kur ka pasur interesat e veta. Tek ne gjithë ai investim që është bërë reforma në drejtësi edhe pse jam e mendimit që duhet të ribëhet. Kjo Kushtetutë që kemi ne sot nuk bën. Kjo kushtetutë që ne kemi sot për sistemin e demokracisë shqiptare pa krye, nuk bën. Duhet ribërë me njerëz me mend jo me pseudo intelektualë dhe jo me pseudo juristë.

Load More Related Articles
Load More By FX_MEDIA
Load More In AKTUALITET

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Check Also

Arrestimet pas tërmetit/ Policia e Durrësit jep detaje: 17 urdhër ndalimi, 9 në pranga, 8 në kërkim

Spread the love Drejtori i Policisë së Durrësit Lorenc Shehu, i shoqëruar nga kryeprokuror…