Home AKTUALITET ‘Nuk ke kapacitet’, ministri Lleshaj debat me gazetaren Lala: Mos të të shpall “non-grata”

‘Nuk ke kapacitet’, ministri Lleshaj debat me gazetaren Lala: Mos të të shpall “non-grata”

1 min read
0
0
60
Spread the love

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, ka treguar detaje sot rreth paketës Anti-KÇK. Lleshaj ka debatuar me gazetaren Klodiana Lala. Lleshaj tha se nuk ka një projetk-ligj dhe nuk eksizton një draft i tillë, prandaj nuk ka preferuar të flas për detaje teknike.

DEBATI

Lleshaj: Nuk është ai drafti, nuk ekziston një draft i tillë. Nuk ka draft për diskutim.

Lala: Ky draft shkel Kushtetutën

Lleshaj: Nuk keni kapacitetin që të thoni këtë gjë.

Lala: Mund të diskutojmë mbi këtë projekt-ligj.

Lleshaj: Nuk është ai projekt-ligj.

Lala: Si do e luftoni KÇK-në.

Lleshaj: Më ler të jap përgjigjen, jemi ndeshur dy herë bashkë, nuk dua të kem dhe një përballje tjetër.

Lala: Shumë mirë do ishte të kishim dhe një përballje tjetër.

Lleshaj: Më ler të flas, mos të të shpall non-grata.

Load More Related Articles
Load More By FX_MEDIA
Load More In AKTUALITET

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Check Also

Kombinat, familja fle në makinë që prej tërmetit të 26 nëntorit, dy fëmijët e mitur rrezikojnë shëndetin, babai merr kredi por…

Spread the loveKanë afër 2 muaj që flenë në një makinë të vogël, pasi pallati ku jetojnë k…