Home AKTUALITET Aplikacioni që publikon në kohë reale tërmetet, EMCS nuk kemi parë një shkallë kaq të lartë të tërmeteve në të njëjtin rajon.

Aplikacioni që publikon në kohë reale tërmetet, EMCS nuk kemi parë një shkallë kaq të lartë të tërmeteve në të njëjtin rajon.

1 min read
0
0
232
Spread the love

Publikon në kohë reale tërmetet, shkallën e tyre, vendodhjen si dhe detaje të tjera, por me anë tyë një reagimi në rrjetet sociale “Excise Movement and Control System”, e njohur shkurt, si EMCS na ka habitur tyë gjithëve.

EMCS shkruan në tëitter se që prej kur është hapur si faqe në vitin 2014, nuk ka regjistruar kurrë aq shumë tërmete sa ato që kanë rënë në Shqipëri ditët e fundit në të njëjtin rajon.

“Që prej fillimit të aplikacionit LastQuake në 2014, ne kurrë nuk kemi parë një shkallë kaq të lartë të tërmeteve të ndjerë në të njëjtin rajon.

Kjo është një kohë shumë e paqartë dhe e vështirë për njerëzit e prekur nga Shqipëri dhe të gjitha mendimet tona janë me ju. Qëndroni të sigurt”, shkruhet në këtë reagim.

Load More Related Articles
Load More By FX_MEDIA
Load More In AKTUALITET

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Check Also

Makina përplas këmbësorin në Kombinat, rëndë në spital

Spread the loveNjë aksident rrugor ka ndodhur këtë paradite, në Tiranë. Ngjarja është shën…