Home AKTUALITET Pas operacionit të shpëtim-kërkimit, Greqia nis drejt Shqipërisë një grup inxhinierësh për kontrollin e banesave

Pas operacionit të shpëtim-kërkimit, Greqia nis drejt Shqipërisë një grup inxhinierësh për kontrollin e banesave

1 min read
0
0
74
Spread the love

Grupi special grek EMAK ka përfunduar operacionin dhe tashmë fjalën e kanë inxhinierët greke për të kontrolluar banesat e dëmtuara nga termeti

Greqia dërgon menjehërë në Shqipëri një grup inxhinieresh për kontrollin e banesave.

Ndërkohë ditën e djeshme kryeministri Edi Rama, gjatë një inspektimi në Golem, tha se vlerësimi i pallateve për banim nuk do të bëhet nga inxhinierë ”kap këtej dhe kap andej” sikur tha ai, por grupe serioze nga Franca, Turqia dhe Greqia.

 “Mos u fusni më këtu me frikë. Ajo mund të mos ketë asnjë gjë, ajo mund të jetë problematike. Të vijnë ta shohin dhe t’u thonë kjo bëhet dhe kjo nuk bëhet. Duhet të jenë grupe serioze, nuk bëhet me inxhinier kap këtej dhe kap andej, prandaj i kam kërkuar të vijnë nga Franca, Turqia dhe Greqia sikur erdhën. Ta kemi tamam. Nuk e krijon rreziku frikën, por frika rrezikun”.- u shpreh Rama

Load More Related Articles
Load More By FX_MEDIA
Load More In AKTUALITET

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Check Also

Kombinat, familja fle në makinë që prej tërmetit të 26 nëntorit, dy fëmijët e mitur rrezikojnë shëndetin, babai merr kredi por…

Spread the loveKanë afër 2 muaj që flenë në një makinë të vogël, pasi pallati ku jetojnë k…